Sıkça Sorulan Sorular

S.

1. İntihal.net'i kullanabilmek için hangi şartlar gereklidir?

C.

İntihal.net TÜBİTAK ULAKBİM tarafından EKUAL kapsamında 234 Üniversitenin Kullanımına Açılmıştır.Bu kapsamda erişime açılan Üniversitelerde bulunan tüm akademisyen ve öğrenciler(Lisans,Yüksek Lisans ve Doktora) İntihal.net'i kullanabilirler. EKUAL üyesi Üniversite ve Kurumların listesini görmek için tıklayınız...

S.

2. İntihal.net'de nasıl hesap açabilirim?

C.

Bireysel kayıt sayfasına girerek kurumsal mail adresiniz (Üniversitenize ait edu uzantılı mail adresi) ile kaydınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

S.

3. "Üyeliğiniz yöneticiniz tarafından onaylanmamıştır." uyarısı alıyorum.Nasıl bir yol izlemeliyim?

C.

Bireysel kaydınızı gerçekleştirdikten sonra üyeliğiniz kurum yöneticiniz tarafından onaylanmalıdır. Üyeliğiniz onaylanana kadar giriş yapmaya çalıştıkça "Üyeliğiniz yöneticiniz tarafından onaylanmamıştır." uyarısı almaya devam edersiniz.Üyelikleriniz genelde 1-2 gün içerisinde kurum yöneticiniz tarafından onaylanmakdadır. Kurumunuz Otomatik mail onay sistemi mevcut ise kayıt olduktan sonra kurumsal mail adresinize gönderilen aktivasyon maili ile hesabınızı onalayabilirsiniz.

S.

4. Doküman yüklerken klasör kodu istiyor. Bu kodu nasıl alabilirim?

C.

Öğrenci hesaplarının İntihal.net' de benzerlik testi yapabilmeleri için bir klasör koduna ihtiyaçları vardır.Bu klasör kodları sadece akademisyenler tarafından sağlanabilmektedir. Danışman hocanızdan bu kodun temini için talepte bulunabilirsiniz.

S.

5. İntihal.net'de kullanıcı veya doküman yükleme sınırı var mıdır?

C.

Kurumunuz EKUAL üye kurumlar listesinde ise kurum bünyesindeki tüm akademisyen ve öğrenciler(Lisans,Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri) sınırsız bir şekilde kullanılabilirler.Doküman türü , tipi ve yükleme sınırı bulunmamaktadır.

S.

6. Yüklediğim doküman depoya eklenir mi?

C.

İntihal.net'de otomatik depoya ekleme özelliği yoktur. Yüklediğiniz doküman siz eklemedikçe hiçbir depoya eklenmez.

S.

7. Depoya eklediğim dokümanı nasıl kaldırabilirim?

C.

Depoya eklenen dokümanlar sadece kurum yöneticileri tarafından depodan kaldırılabilmektedir. Dokümanınızı depoya eklemeniz durumunda hesabınızda depoya eklediğiniz dokümanınızın Id'sini kurum yöneticinize iletmeniz gerekmektedir. Yöneticiniz kısa süre içerisinde dokümanınızı depodan kaldırabilir.

S.

8. Kurum Yöneticimin kim olduğunu nasıl öğrenebilirim?

C.

Bu tür veritabanları Kurumunuz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından yönetilmektedir. Kütüphaneniz ile iletişime geçebilirsiniz.


İntihal.net genel tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.